Неділя, 05 серпня 2018 17:48

Перша в історії свята літургія на могилі славетного отамана Івана Сірка

4 серпня, у суботу, батько усіх козаків Іван Сірко зібрав на своїй могилі у с. Капулівка Нікопольського району всю Україну.
В цей день, у капличці на честь Покрови Божої Матері, вперше в історії була звершенна соборна Божественна літургія, яку очолив керуючий Дніпровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон у співслужінні 30-ти священнослужителів єпархії.

Чудовим співом богослужіння прикрасив архієрейський хор єпархіального храму «Несподівана Радість».  

Під час літургії були піднесені молитви за спокій Івана Сірка та всіх козаків, а також за новітніх українських героїв, які полягли за незалежність України.       

По завершенні літургії владика Симеон звернувся до духовенства та вірян з повчальним словом: те, що на могилу Івана Сірка завжди йдуть люди, є свідченням тому, що українці не забули його славного подвигу, вшановують і моляться за спокій його душі. Бо, не пам’ятаючи й не шануючи свого минулого, сьогодні неможливо повноцінно та свідомо жити духовним життям. Тому, для кожного православного українця це святе місце повинно бути символом відродження нашої духовності і Батьківщини – відзначив архіпастир.

По завершенні богослужіння Єпископ Симеон взяв участь у заходах по вшануванню кошового отамана.

Від імені Преосвященнійшого Владики Симеона духовенство і віруючі Нікопольського, Пкровського та Маргонецького благочинь висловлюють свою щиру подяку всім тим, хто долучився до організації духовної частини козацького дійства, а саме депутату Дніпропетровської обласної Ради Володимиру Олексійовичу Євтушенку, голові Нікопольської районної адміністрації Олегу Володимировичу Кириченко, голові Покровської селищної ради Миколі Вікторовичу Хнюкало, Начальнику Нікопольського відділу культури Таїсії Володимировні Мамонтовій, начальнику міськавтодору-1 Олексію Володимировичу Савченко а також нікопольському перевізнику підприємство «Мотодор».
Слова вдячності сьогодні лунають меценатам Української Церкви на Нікопольщині: депутату Анатолію Федоровичу Доброродньому, Олександру Васильовичу Шашкову, Ользі Жанновні Желтоуховій,  Олександру Абросимову, Ользі Храповій, Євгену Міщенко, Юрію Сенкевичу, Віктору Вікторовичу Хлоню, Анатолію Васильовичу Сиротенко і всім тим хто долучився до святої справи в розбудові нашої святої Церкви на славетній козацькій землі.      

Окрема подяка усьому собору духовенства і незабутньому хору, що молитовно прикрасили наше чудове свято.

 

Фото і відео звіт нижче.

Автори фотознімків: Володимир Садиков, Олександр Костенко, Юрко Горобець, Віктор Хлонь.

Відео: Володимир Садиков «Марганецький очевидець»   

Медіа

Галерея зображень

Зворотній дзвінок Відправте нам свій номер телефону і ми Вам зателефонуємо!
Обязательное поле
Обязательное поле
Дякуємо! Ми отримали ваш запит. Ми зв'яжемося з вами як можна швидше.

Контакти

Телефон. +38 (066) 007-52-19
Email. у фейсбуці
Адреса. вул. Кармелюка, 4. м. Нікополь

Скачать шаблоны joomla 3.4.